Погода в Киеве на неделюSV  Ukraine
Четверг, 18.04.2024, 05:39| RSS | Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
Главная
Меню сайта
Категории раздела
Актуально [120]
Инфо [156]
Факты [136]
События, Происшествия [147]
IT-news [78]
Мнения, интервью [189]
Досье [70]
Общество, право [144]
Стрельба [56]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

Поиск


Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Новий РОЗВИТОК

  • Главная » Файлы » Актуально

    4 квітня: корупційна змова на Банковій 6 - 8
    05.04.2013, 18:10



    4 квітня: корупційна змова на Банковій 6 - 8

    Виктор Чумак
    _ Четверг, 04 апреля 2013, 20:53



    Виктор Чумак, народный депутат,
    глава парламентского комитета
    по борьбе с организованной
    преступностью и коррупцией


    Антиконституційне "засідання ВР" журналісти та експерти характеризуватимуть з різних боків. Але також дуже важливо розуміти, що одним з результатів цього дійства стало те, що за лаштунками політичного шоу так звана більшість протягнула кілька корупційних законопроектів, які б за нормальних умов навряд чи були б парламентом проголосовані.

    Що насправді сталося? Після змін до регламенту, які унеможливили неперсональне голосування у сесійній залі, "більшість" довго не могла оговтатись та повернутись до звичних схем узаконеного дерибану. У них на це просто не вистачало голосів.

    Хлопці так довго нічого не могли вкрасти, що в них наступив гіперкриз.

    Тому, назбиравши пакет конче потрібних їм лобістських законопроектів та змін до бюджету, і розбавивши їх для вигляду "соціалкою" та популізмом, так звана "більшість" закрилася від журналістів та депутатів опозиції у іншій будівлі, "прийняла" у першому читанні потрібний список проектів (9 у другому читанні, 13 за основу) і розбіглася. Скільки насправді депутатів голосувало – вже ніхто точно не скаже.

    Представників опозиції на це "засідання" просто не пустили. А стенограма потрібні цифри "голосування" зафіксувала.

    Що ж ми тепер маємо? По-перше, Міністерство доходів і зборів та Державна служба України з надзвичайних ситуацій нарешті отримали свій бюджет, а комуністи – встановлення пені у разі затримки зарплати. Але за лаштунками, по-друге, кілька дуже сумнівних оборудок.

    Ухвалений проект 0884, наприклад, утвердив у схему держзакупівель нову корупційну норму, ввівши нові кваліфікаційні вимоги до учасників закупівель. Тепер Міністерство охорони здоров’я, наприклад, завжди буде відмовляти у участі в тендерах іноземним виробникам ліків, оскільки учасники тендеру тепер повинні мати не лише необхідну матеріально-технічну базу, але і "власні виробничі потужності".

    На практиці це означатиме торжество посередників, які імпортуватимуть іноземні ліки, пакуватимуть їх у коробки на "власних потужностях" і вдесятеро дорожче продавати державі. До побачення, вільний ринок.

    Інший приклад – прийнято у першому читанні дуже контроверсійний проект № 2291, який вносить зміни до закону "Про угоди про розподіл продукції" та створює при Кабміні новий дорадчо-консультативний орган (Міжвідомчу комісію), який з огляду на свій статус та колегіальність несе мінімальну відповідальність, але наділяється серйозними владними повноваженнями – затверджує перелік конкурсної документації, здійснює державний контроль за виконанням угод про розподіл продукції тощо.

    Напрошується аналогія з сумнозвісною "тендерною палатою".

    Ще один красномовний факт – урядовий антикорупційний законопроект № 2033 ця більшість провалила.

    І на останок, зауважте що все це приймалося за спрощеною процедурою. Просто як у милі серцям регіоналів часи "руки Чечетова" та "голосу Литвина".

    Не виключаю, що таке "ноу-хау" працюватиме достатньо регулярно, і на друге читання найбільш одіозні з прийнятих у четвер проектів законів будуть винесені з використанням схожої "двоходівки".

    Хід перший – спровокувати опозицію на блокування трибуни; хід другий – зачинитися у будь-якій залі у межах 15-хвилинної доступності до Грушевського 5, і "прийняти важливі для суспільства законопроекти", за обкладинкою яких – сумнівні корупційні оборудки.



    Джерело:
            








    Категория: Актуально | Добавил: ekjack
    Просмотров: 459 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz